دعوتنامه 


ارسال نامه ای از طرف بستگان و آشنایان خود در سایر کشورهابه منظور دعوت شما ، و یا نامه ای در خصوص دعوت به همکاری، بازدید، خرید وغیره و یا از طرف ارگانهای خاص که قصد دعوت کردن شما و یا شخص خاصی را دارند را دعوتنامه مینامند .


انواع دعوتنامه :


  • تجاری
  • کاری
  • خویشاوندی
  • نمایشگاهی
  • پزشکی (جهت درمان)

در کل دعوتنامه میتواند به هر عنوان و دلیلی باشد اما مرسومترین نوع دعوتنامه ها در پنج دسته تقسیم میشونند. توجه به این مهم که آیا دعوتنامه صرفا فقط برای دعوت شما ارسال شده یا توسط قوانین کشور مبدا شما را ضمانت کرده است، در روند ویزا بسیار تاثیرگذار خواهد بود.


روند تسریع ویزا با دعوتنامه


با شنیدن کلمه دعوتنامه اولین چیزی که به ذهن شما خواهد آمد اخذ ویزا است، که آیا با این دعوتنامه به من ویزا میدهند؟ یا فقط ارسال یک دعوتنامه کافی است؟

جواب این و سوالات مشابه آن فقط در یک پاسخ کوتاه خواهید یافت : ‘دعوتنامه تضمین دریافت ویزا نخواهد بود’ اما بدون دعوتنامه رسیدگی به پرونده شما توسط سفارتخانه ها بسیار سخت و دشوارتر خواهد شد.


دعوتنامه تجاری


نامه ای که جهت دعوت کردن افرادی از شرکت مبدا به شرکت مقصد در کشور دیگر صورت میگیرد. در این دعوتنامههدف دعوت افرادی جهت بازدید یا خرید دستگاه و یا وسیله ای جهت تجارت و گسترش اقتصاد صورت میگیرد.


دعوتنامه تجاری باید چگونه باشد؟


دعوتنامه تجاری اکثرا به صورت فایلPDF برای شرکت میهمان در کشور دیگر از طریق پست بین المللی یاایمیل ارسال خواهد شد شکل دعوتنامه اصلا مهم نیست. مواردی که بیشتر برای سفارتها مورد توجه قرار میگیرد. توضیح کامل و دلیل دعوت افراد و همچنین تاریخ و مهر و امضای شرکت میزبان میباشد


دعوتنامه کاری


با توجه به مدارک و سوابق تحصیلی و آشنایی شما به زبان دوم ممکن است که توسط کارفرما در کشور مقصد مورد توجه قرار گرفته و طی نامه ای رسمی استخدام شوید. اما توجه به این نکته که دعوتنامه کاری برای کارفرما بسیار مشکل خواهد بود چون اولین شرط دعوت یک خارجی برای کار در کارخانه، شرکت و … ضمانت کامل مهاجر توسط کارفرما. این ضمانت و روند کاری باید توسط کارفرما در کشور خود انجام شده و بعد از طی فرایندهای مورد نظر دعوتنامه صادر خواهد شد که در اکثر کشورهای پیشرفته این دعوتنامه به صورت الکترونیکی صادر خواهد شد. و دعوت شونده فقط با کد رهگیری آن میتواند فرایند ویزا را در سفارت دنبال کند.


چرا گرفتن دعوتنامه کاری دشوار است؟


به احتمال زیاد اکثر متقاضیان بعد از طی مدت زمانی از ادامه این کار منصرف می شوند چون دشوارترین مرحله در این نوع ویزا متقاعد کردن کارفرما میباشد. این بدلیل شرایط بسیار دشواری است که کشورها پیش پای کارفرماها میگذارنند به زبان ساده تر استخدام یک شهروند بسیار راحت تر از یک فرد خارجی می باشد. ضمانت کارفرما نیز به سخت بودن این کار دامن زده. کار فرما باید شما را از همه لحاظ ضمانت نماید تا بعد از ورود به کشور مقصد تحت کنترل باشید هر گونه تخلف شما به زیان دعوت کننده خواهد بود. پس توجه نمائید که گرفتن دعوتنامه کاری به مراتب مشکل تر از سایر کارها می باشد.


برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرد


پرشین ویزا               persianvisa


 تماس با ما :  

تلگرام         
           
                   persianvisa@


ایمیل :

persianvisa1@gmail.com
نوشته شده در تاریخ جمعه 8 تیر 1397    | توسط: آرمین آریا    | طبقه بندی: اخذ دعوتنامه نمایشگاهی و توریستی برای اروپا، انواع دعوتنامه ها،     |
نظرات()