افرادی که قصد سفر به کشورهای اروپایی را دارند با واژه ,ویزای شینگن برخورد کرده‌اند و به آنان اخذ و دریافت ویزای شینگن پیشنهاد شده است؛ اما خیلی از گردشگران اطلاعات لازم درباره ویزای شینگن و شرایط دریافت آن را ندارند به همین دلیل بر این امر شدیم شما را با انواع ویزای شینگن و مراحل دریافت ویزای شینگن آشنا کنیم.


آشنایی با ویزای شینگن


ابتدا لازم است با واژه شینگن آشنا شوید که به مجموعه کشورهای اروپایی شینگن می گویند که در خصوص فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی مرزها و قوانین ورود و خروج به داخل و خارج این کشورهایشان پیمان مشترکی را وضع کرده‌اند. بر این اساس تمامی افرادی که قصد سفر و اقامت در این کشورها را دارند مجبور به دریافت ویزای شینگن هستند تا بتوانند وارد هریک از کشورهای این مجموعه بشوند. مسافران می‌توانند با دریافت ویزای شینگن در هر زمان و شرایطی به این کشورهای اروپایی سفر کنند و اقامت داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر برای دریافت ویزای شینگن می‌توانید به وب سایت شرکت خدمات مهاجرتی و اقامتی ما مراجعه کنید.

منطقه شنگن یا محدوده شینگن چیست؟


منطقه شنگن یا محدوده شینگن از ۲۶ کشور تشکیل شده است که موافقت نموده اند تا شهروندان در درون این منطقه و محدوده به عنوان یک کشور واحد به صورت آزاد حرکت کنند . بیشتر کشورهای که زیر پوشش منطقه شینگن هستند جز کشورهای اروپایی می باشند به گونه ی که ۲۲ کشور به کشورهای اروپایی مختص می باشد و ۴ کشور دیگر بخشی از انجمن آزاد اروپا می باشند البته به جز کشورهای مثل رومانی، بلغارستان، کرواسی، قبرس و ایرلند و انگلستان که به زودی به توافقنامه ملحق خواهند شد.

دقت داشته باشید از کشورهای گفته شده برخی هم هستند که جز اتحادیه اروپا نیستند اما پیرو سیاست جنبش آزاد هستد مثل ایسلند ، نروژ ، سوئیس و لیختن اشتاین

انواع ویزای شینگن و شرایط خاص آنها

با توجه به اینکه هدف های مختلفی از سفر وجود دارد ، ویزای شنگن نیز به صورت های مختلفی توسط سفارت / کنسولگری صادر می شود که عبارت اند از :

ویزای شینگن (USV)

مجوز برای اقامت در قلمرو مورد نظر و حمل و نقل از یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن برای یک دوره مشخص از زمان تا حداکثر ۹۰روز در هر دوره شش ماهه که شروع این تاریخ از زمان ورود می باشد.

ویزای USV با توجه به هدف سفر دسته های B و A و C را شامل می شود :


ویزای A

دسته ویزای A برای ویزای ترانزیت فرودگاه می باشد که اجازه می دهد تا شخص که این ویزا را دارد به واسطه منطقه بین المللی فرودگاه کشور شنگن، بدون اینکه به کشور وارد شدن به کشور منطقه شنکن سفر نماید . این ویزا برای شهروندانی که می خواهند از یک کشور غیر شنگن به یک کشور دیگر غیر شنگن به واسطه یک تغییر پرواز در فرودگاه یک کشور عضو شنگن سفرکنند ضروری می باشد .


 ویزایB

این دسته ویزا برای ویزای ترانزیت می باشد که به افرادی که آن را دارند اجازه می دهد تا حداکثر تا زمان ۵ روز به واسطه حمل و نقل بیشتر از یک کشور شنگن با قایق یا هواپیما یا ماشین به یک کشور غیر شنگن بپردازند.


ویزای C

این ویزا بصورت کوتاه مدت می باشد و به افرادی که آن را دارند اجازه میدهد تا برای یک دوره مشخص از زمان وابسته به اعتبار اقامت در کشور شنگن حضور داشته باشند. البته با توجه به هدفی که شخص دارنده این دسته ویزا دارد می تواند در یک بدست آید:


ویزای تک ورودی (Single-entry) :

این ویزا به اشخاصی که آن را دارند اجازه می دهد تا فقط یک بار در دوره مشخصی از زمان به یک کشور شنگن وارد شوند. زمانی که شخص کشور شنگن خاص را ترک کند دیگر اعتبار ویزا هم منقضی می شود حتی اگر در زمان ماندن او در کشور هنوز به اتمام نرسیده باشد.


ویزای دو ورودی (Double-entry) :

این ویزا هم تقریبا شبیه به مورد بالا می باشند اما شما با این ویزا می توانید دو بار به کشور شنگن بروید . به معنی دیگر شما می توانید در کشور شنگن به وسیله این ویزا بمانید و پس از اینکه کشور را ترک کردید بار دیگر بدون اینکه برایتان مشکلی پیش بیاید به کشور شنگن وارد شوید . زمانی که شما پس از دو بار از کشور خارج شوید دیگر ویزا منقضی می گردد.


ویزای چند ورودی(Multiple-entry ) :

دارندگان این ویزا می توانند به تعداد دلخواهی از کشور خارج گردند و دوباره به کشور بیاند. با این وجود این ویزا به دارندگان آنها اجازه میدهد تا در یک منطقه شنگن حداکثر به مدت ۹۰ روز در نیم سال اقامت داشته باشند ، شروع این تاریخ از روزی است که از مرز یک کشور عضو شنگن به کشور غیر شنگن عبور کنند.


ویزای اعتبار محدود منطقه ای (LTV)

این ویزا به افرادی که آن را دارند اجازه می دهد تا فقط در کشور شینگنی سفر کنند که ویزا آن را صادر کرده است و در برخی از شرایط از کشورهای شنگن خاص می باشند که هنگام درخواست برای ویزا بیان شده است. این گونه ویزای خاص برای هر کشوری جز کشور شنگن ذکر شده ، نامعتبر می باشد.

افرادی که این نوع ویزا را دارند نمی توانند به هرکشور شینگن دیگر که مقصد یا هدف نهایی آنها نیست رفت آمد کنند یا در آن کشور ورود پیدا کنند. در برخی از شرایط که به ندرت یافت می شود مثل یک علت انسانی یا یک تعهد بین المللی به منزله یک استثنا در سیستم مشترک USV صادر میگردد. این نوع ویزا برای افرادی است که سند با اعتبار مسافرتی ندارند مثل پاسپورت ولی این افراد در برخی از شرایط مجبورند به منطقه شنگن سفر کنند.


ویزای ملی

این ویزای دسته D به افرادی داده می شود که می خواهد برای همیشه به یک کشور شنگن بروند یا برای کار و تحصیل سفر کنند. ویزای ملی تک ورودی می تواند به افرادی داده شود که نیاز دارند تا برای یک دوره زمان مشخص در یک کشور شنگن باشند یا آنها یک هدف شخصی دارند و بعد از آن زمان باید به کشور خود بیایند . اما یک ویزای ملی چند ورودی(Multiple) به شخص خاص اجازه می دهد تا به هر تعدادی که می خواهند به کشور شنگن سفر کنند و برای اینکه در سراسر منطقه شنگن باشند هیچ نیازی ندارند تا ویزای اضافی تهیه کنند.

ما می توانیم شما از در تمامی مراحل از شروع تا پایان در گرفتن ویزای تضمینی شینگن یاری کنیم .


برای اینکه ویزای شینگن ملی چند بار ورود بگیریم چه معیارهای لازم است؟


برنامه دانشجویان بین المللی ویزای شنگن برای یک زمان مشخص حداکثر تا یک سال داده می شود

برای یک دانشجوی بین المللی که باید یک مدت زمان کامل از تحصیل را در یکی از کشورهای شنگن آغاز کند مجددا ویزا برای یک دوره یک ساله که می تواند آن را افزایش داد ، صادر می گردد.

در صورتی که مورد ضروری پزشکی باشد و فرد نتواند در یک دوره زمان مشخص از منطقه شنگن خارج شود .

کار در یک مرکز تحقیقات عالی یا کار آموزشی در یک موسسه در هر یک از کشورهای عضو پیمان شنگن ، با توجه به شخص و اعضای خانواده آن شخص می باشد.

یک شخص که حرفه ی دارد و در هر یک از کشورهای عضو پیمان شنگن که به علت آن حرفه و تخصص که می تواند یک هنرمند، ورزشکار و … باشد با هدف اشتراک گذاشتن آن حرفه و تخصص های می باشد.جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .

پرشین ویزا          persianvisa

واتساپ با شماره                       

0018302547330

 

ایمیل
persianvisa1@gmail.com    


اینستاگرام  


                  persianvisa1
نوشته شده در تاریخ جمعه 7 اردیبهشت 1397    | توسط: آرمین آریا    | طبقه بندی: ویزای شینگن چیست ؟،     |
نظرات()